שיפוץ חיצוני לבניין – מעטפת בניין

שיפוץ חיצוני לבניין, הוא תהליך שיקום של מבנים רבים הנראים עם סימני התיישנות. סימני התיישנות אלו מתבטאים בהתפוררות חלקים ממעטפת הבניין המשותף, כגון חלקי טיח ובטון ואריחי שיש וקרמיקה אף הם מצויים ברשימת המבנים המסוכנים והם אשר נופלים לחצרות הבניינים ומהווים סכנה לציבור היושבים בבית המשותף ולציבור הרחב.

ניתן לראות בניינים רבים אשר מוגדרים על ידי הרשויות בעיר מגורכם כמבנים מסוכנים או בניינים מסוכנים, אשר מחייבים מענה וטיפול ללא דיחוי, ביצוע נכון יאפשר לכם שקט וביטחון לשנים ארוכות. יש כמובן לבחור בקבלן בעל ניסיון רב אשר ידע לפשט את הביצוע ואף לחסוך לכם בעלויות מיותרות.

לרוב מדובר בסדקים לאורכו ולרוחב של הבית המשותף וחלקי טיח ובטון חלשים אשר הם סימני אזהרה לדיירי הבניין וטוב להקדים ולטפל קודם להשלכות אחרות היכולות להתרחש בעקבות מפגעים אלו אשר יוצרים סביבת מגורים לא שקטה ורצופה בסכנות בטיחותיות.

שיפוץ מעטפת בניין – אסתטיקה

שיפוץ חיצוני לבניין לרוב נועד בכדי להסיר סכנות בטיחותיות אשר מצויות בבניין, והצורך אחר חיפוש קבלני שיפוץ בניינים הולך ומתעצם. שיפוץ של בניינים רבים ברחבי הארץ, אשר נגלים עליהם סימני בלאי והתיישנות הינו הכרחי. מבנים רבים במרכז הארץ ומחוצה לה נמצאים בשלב של עייפות החומר וניתן להבחין במבנים כאלו כמעט בכל מקום בארץ, יחד עם זאת רצוי לבצע תחשיב מסודר אשר יכלול את כל הפרמטרים הדרושים לשיפוץ בניינים  משותפים.

שיפוץ חיצוני לבניין – עלות שיפוץ

אחד הדברים החשובים לא פחות הוא, ההוצאה הכספית שעל כל דייר ודייר להוציא והינו הגורם המרכזי. עלות השיפוץ וכל הנושא הוא עניין עלות השיפוץ.

כמובן בכדי לאימוד את עלות השיפוץ של מבנה בעל נזקים חיצוניים כפי שציינו לפני, צריך להבין מהם חומרת הנזקים אשר הבניין מצוי בהם, ומה צריך לבצע ונכון. ביצוע לא נכון זה הפסד זמן וכסף ודיירי הבניין. ביצוע לא נכון אף יגרום לבניין להיראות לא טוב.

שיפוץ חיצוני לבניין לקוי

האם נתקלתם בקבלן שאמר שהעבודה שהוא מבצע לא טוב או לא מקצועית?

נכון מכירים את המשפט החלבן לא אומר שהחלב שלו חמוץ.

לא אחת אנו נתקלים בביצוע רשלני של קבלנים המציגים עצמם כקבלנים איכותיים ומקצועיים, אשר מבצעים עבודה איכותית בלבד.

מדובר בקבלנים רשומים בפנקס הקבלנים ולא כאלו שלא רשומים. הרי מין ההיגיון שקבלנים רשומים, הינם קבלנים שאמורים ליישם עבודה איכותית נכון כך זה אמור להיות.

במציאות ואפשר להראות בניינים כאלו לכל המתעניין של קבלנים רשומים וגם שלא רשומים שביצעו עבודה זולה וכושלת.

עבודה זולה אינה מחיבת ביצוע כזה שהתיקון ייפול באותו רגע אחרי שתיקנו את המפגע. עבודה לא איכותית זה תיקון בולט ומכוער על גבי הקירות אשר מהווה נזק לא פחות מאשר קודם לתיקון.

שיפוץ בניין חיצוני – תיקונים לא איכותיים

כעת הבניין נשאר מצולק עם כתמים של תיקונים לא איכותיים וזהו מצב בלתי הפיך מכמה סיבות.

אף דייר לא יהיה מוכן לשלם לקבלן איכותי שיבוא לתקן שוב

תיקונים לא איכותיים נעשים ללא לעיתים במצב של נזק בלתי הפיך בעקבות הסימנים הגדולים של המריחות של חומרי המליטה השונים. לא ניתן ליישם תיקון אסטטי לאחר שכבר הוא נעשה על שטח ללא פרופורציה לתיקון.

חידוש מעטפת בניין – ציפוי מעטפת הבניין

מהם הסוגים הנפוצים של ציפויי מעטפות חיצונית – שפריץ, טיח, אבני ציפוי מנוסרים, פסיפס אלו לרוב הסוגים הנפוצים ביותר וניתן לראותם ברוב הבניינים.

הדוגמאות של חידוש מעטפת בניין והציפויים הם דוגמאות שבמציאות הציפויים האלו מאבדים מחוזקם בעקבות נזקי אקלים במיוחד לבניינים ליד רצועת החוף.

בניינים כאלו הם בניינים אשר נפגעים יותר מבניינים אשר לא בקרבת הים.

מזג אוויר חם בשילוב של קרני שמש וגשמים אלו למעשה הגורמים מרבית הגורמים אשר משפיעים על ציפויי המעטפת של מבנים רבים ברחבי הארץ הזקוקים לשיפוץ חיצוני לבניין שבו הם מתגוררים.

כמובן כפי שכבר אמרנו אחד ההיבטים הגדולים הוא סביב נושא הכסף בדבר ההוצאה לתיקון המפגעים . יחד עם זאת קבלן שיפוץ בניינים אמיתי יגבה מחיר הוגן לעבודה מקצועית באמת.

שיפוץ בניינים ישנים – מיומנות וניסיון

שיפוץ בניינים ישנים הינו תהליך אשר מצריך בעלי מקצוע מיומנים עם ניסיון של שנים רבות, מכיוון שלחלק מהשיטות שהיו מיושמות בעבר,  הינם לרוב שיטות שלא נעשה בהם שימוש היום ויש צורך בקבלן שיפוץ חזיתות מבנים מומחה אשר ידע ליישם את הפעולות הנכונות והמותאמות למצבו של כל בניין ובניין. ביצוע נכון הינו למעשה ביצוע עם ידע לכל בעיה ספציפית לכל בניין ובניין.

שיפוץ חיצוני לבניין

רוב רובם של בניינים אשר מצויים תחת הזהרה למבנה מסוכן, הם בנינים שלא תוחזקו בצורה שוטפת באופן כללי ובמיוחד לא את מעטפת הקירות. עוד בשלבים הראשונים ברגע שהציפוי החיצוני כמו שפריץ , ציפוי טיח חלק, ציפוי טחי חלק, ציפוי סוגים שונים של אריחים ועוד היה צורך לטפל נקודתי ובכך לחסוך כסף רב.

אך מה קורה ברגע שלא מתחזקים את המעטפת החיצונית בזמן הדבר גורם לנזקים בלתי הפיכים ועוד נעסוק בהמשך בנושא שיפוץ בניין חיצוני מחיר ונראה לכם דוגמאות למקרים פוטנציאלים של מבנים משותפים עם ליקויי כאלו ואחרים, אשר בכל המקרים הבניינים קבלו צו מבנה מסוכן אשר חייב אותם לבצע את התיקונים בפרק זמן של 90 יום.

שיפוץ מעטפת בניין

בבניינים משותפים לא כל הבניינים רצים ישר לטפל, בגלל סיבות רבות וויכוחים בין דיירים, או חוסר תקציב אך לאחא זמן מה שהעירייה מיישמת את החוק, נשלח אל בעלי הנכסים הזמנה לדיון משפטי ובמקביל נפתח מולם הליך פלילי בין אי ציות לחוק מבנים מסוכנים אש רק מהווה הסתבכות מיותרת לחלוטין של דיירי הבניינים המשותפים.

שיפוץ חיצוני לבניין

כאשר מדובר בתהליך של בלאי בבניינים הצריכים שיפוץ מעטפת בניין מכיוון שהמעטפת שלהם הינה חלשה ומצב החל עוד כשבנו את הבניינים בתחילת דרכם רק מה שקרה זה בגלל הסיבות שאמרנו כמו נזקי מים, ועוד ובנוסף מרכיב החומרים אשר ממנו למעשה בנוי הציפוי של הבניין שלכם ואם החומרים שהוא עשוי אינם מורכבים נכון בתערובת הצמנטת או הייחס  הצמנט לא נכון ,הרבה מידי או מעט מידי, גם כאן תהיה השפעה ישירה על מצבו של הציפוי החיצוני המשותף ואשר תביא לתהליך של בלאי מואץ והיתשנות החזיתות.

ניתן להתבונן בחוק שיפוץ בניין משותף על מנת לקבל מידע נוסף אודות חלוקת העלויות לשיפוץ הבניין והמעטפת.

יחד עם זאת ברגע שיש שילוב לא נכון של תערובת צמנטית שהיא אחד הגורמים לתופעת בלאי על קירות מבנים משותפים.

החשיבות הרבה בתערובות לציפוי קירות חיצוניים בבנייה ובשיפוץ בניין חיצוני בתהליך של שיקום מבנים מחייבות ידע וניסיון רב. חוסר ידע של קבלן שיקום חזיתות שהינו קבלן שיקום מבנים חוסר ידע כזה מתבטא בעבודה. עבודה מרושלת זה תיקונים לא איכותיים אשר רק מעצימים את הנזקים לבניינים שכאלו.

הנושא הכי חשוב – עלות שיפוץ חיצוני לבניין

הדוגמא הבאה הינו  בניין בין 4 קומות ברחוב דיזינגוף. הבניין מצוי עם חלקים של שפריץ וטיח אשר נופלים ומסכנים את כלל הציבור ואת הדיירים המתגוררים בבניין המשותף הזה ברחוב דיזינגוף בתל אביב. בבניין זה התקבל צו מבנה מסוכן והדיירים לא היו מוכנים לבצע טיפול בכדי להסיר את הצו ורק לאחר שהעירייה הגישה נגדם הליך משפטי , הליך פלילי הם החליטו שצריך לבצע את התיקונים הנדרשם ופנו אלינו בכדי שנבצע את העבודה להסרת צו מבנים מסוכנים שהתקבל מעריית תל אביב.

היה מדובר בחזית בניין עם שפריץ וטיח חלשים והיה צורך לאתר את המוקדים מכיוון שהבניין מוצף בעצים גדולים.הבדיקה הייתה מתחייבת בגלל, אחת לצורך חוות דעת מהו הנזק? האם יש צורך לבצע טיפול מקיף הכולל העמדת פיגום או אולי רק טיפולים נקודתיים בכדי להתייחס לנושא השיפוץ במקצועיות ובכדי לאימוד את העלויות האמיתיות היה חייב שאיש הסנפלינג יבדוק מה הוא יכול לבצע. היה צורך בתיקון משני של שני עמודי בניין בנוסף לתיקונים.

בבניין שלפניכם היה צורך בטיפולים נקודתיים במספר מוקדים שוהים.מה שביצענו היה סיתות חלקי הטיח מהקירות, קילוף השפריץ החלש ובוצעו תיקוני טיח עם חומר מונע ספיגה, יחד עם זאת, באזורים שקילפנו את השפריץ ביצענו תיקון שפריץ חדש בכדי לשמור על מצב ויזואלי תקין ככל האפשר.

שיפוץ חיצוני לבניין  משותף זה היה – 21,000 ₪.

מסקנה – חידוש בניינים משותפים

 המחיר תלוי במספר רב של פרמטרים כי שניתן להבחין. פרמטרים כגון, מס' הקומות, רמת הליקויים, מצב הבניין הכללי, סוג הציפוי של המעטפת החיצונית, ועוד פרמטרים אשר יכולים לשנות את כל נושא שיפוץ בניין חיצוני מחיר לכאן או לכאן.

יחד עם זאת אם גם בבניין שלכם התקבל צו מבנה מסוכן, או שאכפת לכם מהמראה של הבית המשותף שלכם, אל תהססו ופנו אלינו עוד היום. אנו בקונגרס עוסקים בענף הבניין בכלל בשיפוץ בניינים מזה למעלה מ-24 שנה. יש לנו את הצוות נכון והמקצועי היודע ליישם עבודה מקצועית ללא פשרות.