שיפוץ בניין משותף – תרבות הדיור

שיפוץ בניין משותף מהווה צורך חובה לטיפול במפגעים בטיחותיים או אסטטיים בבניינים משותפים. מטרת התהליך הינה לרוב בעקבות צוו מבנה מסוכן אשר ניתן לבניינים משותפים ברחבי הארץ אך לא רק. ישנם בניינים אשר בוחרים לחדש את המעטפת החיצונית שלהם בעקבות בלאי אשר יכול לגרום, למראה אסטטי פגועה וחדירות מים לתוך חללי הדירות.

שיפוץ בניין משותף

אנו בענף חידוש בניינים פנים וחוץ, עם ניסיון של מעל ל – 30 שנה . מומחים בטיפול במפגעים בטיחותיים בשיטות חדשניות החוסכות לכם זמן וכסף.

שיפוץ מעטפת בניין – א.מ.צ עושים את כל ההבדל

קונגרס הינה החברה היחידה אשר פועלת עצמאית ללא קבלני משנה . כל עבודת תיקון בניינים מסוכנים מתבצעת על ידי צוות העובדים המיומן שלנו בכל תהליך שיפוץ בניין , ברחבי הארץ.

שיפוץ בניין משותף – בטיחות

שיפוץ מעטפת בניין, אנו מומחים בעלי ותק וניסיון רב בטיפול במפגעים  בטיחותיים ואסטטיים. אנו ניגשים לבעיה במהירות האפשרית וללא עיקובים מיותרים, בצורה הנכונה ביותר למען הבטחת שלום הציבור והדיירים במבנה המשותף.

מהו שיפוץ בניין משותף?

כשמבדובר בשיפוץ בניין משותף לרוב מדובר בעקבות ליקויים במבנה. בבדיקת מבנה מסוכן אשר נעשית באמצעות מהנדס מבנים מסוכנים בעיר מגורכם, בעקבות תלונה שהגיעה למחלקת מבנים מסוכנים בעירייה. כאשר נשלח מהנדס בניינים מסוכנים מטעם מנהל הנדסה הוא יבדוק את נשוא התלונה ואף יבצע סקירה כללית בדבר מצבו הבטיחותי של הבניין.יש להבין שהמהנדס עובר על הליקויים אשר נמצאים בבניין המסוכן והוא מציין את המפגעים. לעיתים המפגעים הנים כמו, מסתורי כביסה ישנים אשר חלקים נופלים מהם ומצבם רעוע.

מה עלות שיפוץ בניין משותף?

כל בניין הדורש שיפוץ מעטפת בניין ,ואשר יתקבל עליו צו מבנה מסוכן דורש טיפול כזה ואחר ורוב הפעמים מדובר בתיקון בעלות נמוכה מאוד . אך התיקונים בבניין אחד יכולים להיות בעלות של אלפי שקלים בודדים ולעומת זאת בניין אחר עם ליקויים שונים ומורכבים יותר יכול לשנות את פרמטר התקציב.

בניינים רבים נמצאים בבלאי הולך ומחמיר בעקבות בלאי טבעי הנובע בעקבות הלחות הרבה והפרשי הטמפרטורה השוררים בישראל.

צווים מסוכנים אשר התקבלו ברחבי הארץ לבניינים ישנים או כאלה אשר נמצאים תחת הקטגוריה של מבנה מסוכן לציבור נחלקים למספר קטגוריות וסכנות שונות. צווים מסוכנים אשר התקבלו בידיכם מעידים על כך כי קיים בבניין סכנה, לכם ולציבור הרחב.

שיפוץ בניין משותף – נזקי מים

לרוב נזקי מים מתבטאים בפגיעה בקירות ותקרות הבניין והם אחד הבעיות אשר כל קבלן שיפוץ מבנים צריך להתמודד אתו. תיקון נזקי מים בחלל תוך הדירות הם רבים כולל פגיעות בחלקי טיח ונזק לברזלי הזיון אשר גורמים להתנפחות הבטון והינתקותו מתקרת הדירה שיכולה להוות סכנה לדיירים בבית. עדיף ורצוי לטפל בבעיה עוד בתחילתה, אנו מומחים בעל וותק של מעל ל 30 שנה בענף הבנייה והשיפוצים ועוסקים בשיפוץ בניינים משותפים ושיקום מבנים מסוכנים.

חלוקת עלות שיפוץ בניין

בוודאי שנושא חלוקת עלות בניין והעלויות הוא אחד הגורמים החשובים בשיקול של תהליך שיפוץ מעטפת בניין ואנו פורשים בפניכם את מגוון האפשרויות העומדות לצורך שיפוץ המבנה ואף מייעצים ומכוונים אותכם לקבלת ההחלטה הנבונה.

חלוקת עלות שיפוץ בניין נחלקת על פי שטח הרצפה בכל דירה לא כולל מרפסות. חלוקת עלות שיפוץ בניין או שיפוץ בניין חיצוני מחיר נחלקת לפי שטחי הדירות אך בסופו של דבר ההוצאה בו הדיירים אשר מתגוררים במבנה אמורים לשאת, נבדלת לפי שטח פנים הדירה של כל דירה ורק על פי הנתון הזה ניתן לקבוע את החלוקה החוקית לכל דייר ודייר.

שיפוץ מעטפת בניין – הערכת מחיר

שיפוץ מעטפת בניין צריכה להיות במחיר הוגן ובעלות סבירה לביצוע עבודה מהירה ומקצועית בהתאם לאופי ואיכותה ביצוע. קשה מאוד לאימוד את עלויות שיפוץ הבניין מכיוון שישנם המון פרמטרים משתנים שיכולים לשנות את המחיר בצורה משמעותית מסיבות רבות. יש להתייחס לכל בניין בצורה נפרדת בכדי לתת הצעת מחיר אמיתית ולא מוגזמת.

– כניסה למאמר חלוקת עלות בניין משותף

שיפוץ מעלית בבניין משותף

קבלן שיפוץ בניינים משותפים, יטפל ביסודיות בצווים אלו, בכי להביא להסרת צו מבנה מסוכן. צווים המתקבלים על ידי הרשות המקומית בעיר מגורכם, מחמת סמכות החוק המוטלת עליהם. הרשות בעיר מגורכם אשר ניתנה לה הסמכות לאכוף את כל נושא מבנים מסוכנים או מבנים רעועים. העיריות השונות צריכות ומחויבות לאיכוף את כל נושא בתים מסוכנים, וזאת בכדי להבטיח את שלום הציבור ואת שלום הדיירים ,אשר לעיתים רבות מסכנים את עצמם מידי יום כאשר הם חולפים ליד המפגעים אשר מצויים בביניים שבא הם מתגוררים.

כמה רוב צריך בשביל שיפוץ

שאלה זו נדונה בבתי משפט וחובה בתוכה היבטים רבים העונים על השאלה כמה רוב צריך בשביל שיפוץ ברמת העיקרון ניתן לחייב בשיפוץ גם ללא הסכמת הרוב. הכל תלוי בסוג ואופן השיפוץ. אם השיפוץ הינו לצורך הסרת מפגעים אין צורך ברוב המצביע בעד השיפוץ,מכיוון שתהליך זה של שיפוץ בניין משותף מחוייב לאישור על כל בעלי הדירות ואין צורך כלל להצבעת הרוב.

במיקרים אחרים של שיפוץ קוסמטי ולא מחייב יהיה צורך של הסכמה של רוב הדיירים.

שיפוץ לובי בית משותף

עלויות ביצוע עבודות ל שיפוץ בית משותף, ועיצוב הלובי לא חייבים להיות כלל יקרים, גם אם איכות העבודה הינה מקצועית ואחראית. לעיתים ההפרשים בין עבודה מקצועית לירודה הם זניחים אם בכלל וזאת למעשה הסיבה שדיירים רבים מחפשים אחר בעלי מקצוע אמיתיים כאלו שיבצעו את שסוכם על הצד הטוב ביותר ועדיין ישמרו על טווח מחירים הוגן ביותר ותחרותי.

קשה מאוד לאמוד את עלויות שידרוג הכניסה לבניין בגלל הפרמטרים המשתנים מבניין אחד למשנהו.

הערכת מחיר באתרי אינטרנט כלל לא תהייה מקצועית ואף לעיתים יכולה להטעות. יש לאמוד את העלויות רק לאחר שקבלן שיפוץ מבנים בשיחה משותפת עם הדיירים יבין את צרכיהם הברורים ורק לאחר הבנת רצונם ימליץ ויכוון אותם על פי נסיונו, כל זאת בכדי שתתקבל תוצאה אשר ממצה את השיפוץ כולו.

שיפוץ בניין משותף – בדיקת מבנה מסוכן

 לאחר שהמנדס מבנים מסוכנים בדק את המבנה והיתגלו ליקויים, השלב הבא מתקבל צו שהינו צו מבנה מסוכן המורה לבעלים לטפל במפגע ולמצוא קבלן שיקום מבנים מסוכנים בכדי לבצע שיפוץ בניין משותף מסוכן.

שיפוץ בית משותף – חיזוק כנגד רעידות אדמה

לעיתים מתקבל צו מבנה מסוכן בעקבות החשש מפני קריסה של הבניין במצב של רעידת אדמה.

לרוב מדובר בבניינים ישנים עם עמודים צרים ופגועים אשר מהווים סכנה למתגוררים במבנה. וכאשר תהייה רעידת אדמה, ישנו חשש שהבניין לא יעמוד ברעידה ויקרוס. גם זו אחת הסיבות אשר בניינים משותפים מקבלים צו מבנה מסוכן מהרשות המקומית, ואשר מחוייבים לעבור תהליך שיפוץ בניינים משותפים, למען ביטחון הדיירים והנכסים הסמוכים אליו.

חידוש בניין משותף – א.מ.צ חיזוק מבנים

שיפוץ בניין משותף המיועד לחיזוק בניינים מפני רעידות אדמה, אחד הנושאים הנדונים תמיד בפרויקטים לפיתוח המדינה הוא נושא החיזוק המבני נגד רעידות אדמה. בעת קביעת שלבי התכנון והתקצוב של פרויקט, יש לפרט במפורש את עלות שיפוץ מעטפת בניין במקרים מסוימים. עלויות אלה תלויות בגורמים כמו מגוון הפרויקט, תנאי השטח, צורת המבנה, פעילויות סיסמיות באזור ותקנות.

נצל את הפוטנציאל של הנכס שלך באמצעות תהליך שיפוץ בניין

בכל הנוגע לנכסים הזקוקים לשיפוץ.

קבלן שיקום מבנים ידע לספק, שירותי שיפוץ מבנים מרשימים שיתמכו בתוכניות ההשקעה שלך לטווח הארוך.

בחברתנו הניסיון שלנו בשיפוץ נכסים הוא רב.

הגשנו מאות פרויקטים שכללו חידוש, שיפוץ או תצורה מחדש של מבנים ברחבי ישראל.

החל משינויים קלים ועד לשיפוץ בניינים בקנה מידה מלא ומורכב ביותר, החברה שלנו מהימנה על ידי לקוחות רבים ממגזרים מרובים.

בכל פרויקט, החברה שלנו שואפת לספק את השיפוצים בבניין בתקציב ותמיד במועדי הזמן המוסכמים.

שיפוץ מעלית בבניין משותף

צוות המומחים שלנו יעבוד איתך בצמוד לתכנון. תכנון ויישום שיפוץ מעלית בבניין משותף שלך.

אנו מתחייבים להשיג את התוצאה האופטימלית עבור התקציב הזמין שלך.

עובדי החברה שלנו רגילים לעבוד בסביבות רבות ומגוונות כגון בתי אבות, מלונות ומבנים פרטיים.

שיבוש מינימלי בנוחות – שיפוץ מעלית בבניין משותף

שיפוץ מעלית בבניין משותף בהצלחה עם השפעה מינימלית על דיירי הנכסים שלך ועל פעילויות הליבה העסקיות, היא תמיד דאגה המרכזית שלנו.

אנו מציעים אספקה ​​יעילה ורציפה של שיפוצים בצורה שקולה ומקצועית.

כל שיפוצים בבניין נעשים בראש סדר העדיפויות בבריאות ובבטיחות של כל המעורבים.

אנו מגבילים את הגישה לסביבות הבנייה בכדי לשמור על ביטחונכם.

אנו נעבוד בצמוד לדרישת הלקוחות על מנת להבטיח כי העבודות מתנהלות בצורה בטוחה.

יצירת סביבות עבודה בטוחה בתקופת הקורונה

אנו מסתגלים לדרך עבודה חדשה ומבטיחים את שלומם של עמיתינו, לקוחותינו.

תכנון מחדש של מבנה – שיפוץ בניינים

שחזור בניין בעל רכוש שיתופי באמצעות העלאת פיגומים בדרך כלל עולה מעט יותר. בדרך כלל רצוי לבנות פלטפורמה באזורים המטופלים על פני אסטרטגיות שונות. שיפוץ בניין משותף עם פיגומים מאפשר לקבלנים לבצע עיצוב מחדש זהיר יותר, וכתוצאה מכך להפחית את העלויות הכרוכות בהשלמת העיצובים המחודשים.

ישנם מקרים למשל, חידוש מעטפת בניין יסודי שאינה יכולה להיות אפשרית כלל בעזרת סנפלינג.

שיפוץ בניין משותף – יתרונות השיפוץ בעזרת סנפלינג

טכניקת הסנפלינג החלה בגלל הדרישה לתיקונים יחידניים במבנה הדדי, תיקונים שלא זקוקים לעבודה רבה במהלך הביצוע. שיפוץ מבנים בעזרת סנפלינג הוא בדרך כלל פחות יקר, אם כי במקרים מסוימים ההבחנות אינן משמעותיות, וזו הסיבה שמספר גדול של דיירים בוחר באסטרטגיה של הקמת פיגומים.

שיפוץ בניין משותף בסנפלינג

נקודות השיא המדהימות של שיקום מבנים בסנפלינג – זה אבסורד לצפות לביצוע עבודות טיח מורכבות בשטחי ענק והטכניקה להצבת פיגומים היא זו המתייחסת במיוחד לנושא זה. שיפוץ מחדש של מבנה בעזרת פיגומים אינו מוצע רק למבנים ישנים וקבלנים רבים בארץ משתמשים בטכניקה זו לשיפוץ בניין משותף, הזקוק לתיקוני טיח ובטון מרובים. יחד עם זאת יש להיתייחס לברזלי הזיון של המבנה וליבחון את מצבם.

ביצוע באמצעות סנפלינג אינו מאפשר למיומנים באיזון חבלים לעבוד בשלווה וביציבות וגורם זה משפיע על איכות הביצוע. למידת הסכנה של מומחה אוחז בחבל יש סכנה משמעותית יותר.

עבודות הדורשות זמן ביצוע ארוך אינן סבירות ליישום בעזרת סנפלינג.

בעידן זה של התפתחות ושיפור מתמידים, מתפתחת הכמיהה של אנשים לחיות בבתים מעולים ובסביבה מטופחת.

מספר עצום של דיירים בבניינים משותפים בוחרים לשפר את האווירה של המבנה שלהם, גם לגבי המעטפת החיצונית של המבנה, אך ההדגשה העיקרית היא סביב מחשבות לחידוש פנים המבנה.

גישה למבנה שעבר תהליך של שיפוץ , מספיקה כדי לשפר את נוכחותו של המבנה כולו. אין ספק כי גורם מכריע זה משפיע ישירות על שביעות רצונם האישית של הדיירים והאורחים מהמבנה.

כיום, מגוון הפריטים והחומרים הנגישים במצפה ובכל טווח , מאפשר לבעלי נכסים לבפץ את המבנה המשותף בו הם גרים בהוצאה הגיונית, כך שרבים כלל אינם דואגים מהנושא הזה.

 • הגדר צרכים – תכנון מבנה אופייני מחדש
 • הגדרת הוצאות – שיפוץ חיצוני של מבנה הדדי

הערכה – שיפוץ בניין משותף

צריך לסיים עיצוב מחדש של מבנה טיפוסי על ידי סידור והערכה קומפוזיצית, רק במקרה שתצטרכו לבצע שינויים, למשל, כולל מרפסות שמש, מקומות חניה ועוד … התכנון המחודש נעשה כדי למכור מבנה או בעקבות שינוי, שניהם לוקחים חלק קריטי בתוכנית ההוצאות לעבודה זו. יש לנתח את תוכנית ההוצאות לפני תחילת שיפוץ המבנה ופשוט על ידי הערכת תוכנית ההוצאות ניתן להקים תוכנית עבודה לפי מה שבאמת אתם זקוקים, וכל תהליך שיפוץ בניין משותף עדיף כי יוצעו מספר אלטרנטיבות לשיפוץ, וזאת בכדי לאפשר לדיירים לקבל את ההצעה האטרקטיבית ביותר לשיפוץ הבניין.

ברור שיש צורך בפיקוח מהנדס מטעמנו בכדי לדחות בקשת מבנה מסוכן, הניתנת על ידי עיריית תל אביב או האזור בסביבת מגוריך במחלקת מבנים מסוכנים.

שיפוץ בניין משותף – המרחב הציבורי בבניין משותף

המרחב הציבורי הזה מנוצל כיום על ידי כל תושבי המבנה ולכן הוא צפוי לעבור טיפול בהתאם.

החללים הציבוריים של המבנה הם אינדיקציה מסוימת לאזור ואורח חייהם של דייריו. משמעות ספציפית היא התוכנית הפנימית וההעשרה של אזורים ציבוריים, למשל אולם המבנה.

ברור שיש לחדש את הכניסה בנוסף לתוכנית הכללית לאווירת חדר הכניסה ועדיין לשמור על רמת הוצאות לא גבוהה.

שיפוץ בניין משותף – חלל המבנה המשותף

במקרה של סיכוי שהחלל ומרחב הכניסה, האולמות או המקומות עד המעלית והמדרגות מוארים מספיק במהלך היום, אנו יכולים להשתמש בצמחים אופייניים בכדי להעניק מראה נעים יותר. מעצבינו המתכננים את חדר הכניסה כחלל פתוח למחצה במטרה שיוכלו להרחיב את המצוינות של חלל הכניסה תוך שימוש באור רגיל.

שיפוץ בניין משותף – תאורה ואור טבעי

הכניסה, בדומה לחלל אחר, חייבת להיות נהדרת ויש לה השפעה מדהימה בתכנון שטח כזה ככל הנראה כשאין הרבה אור. מראה מיוחד של אקלים ותאורה שיתאימו למגוון של ניצולים, שהם שני סוגי התאורה הנדרשים, אזור תאורה חי אחד ודלפק בהנחה שיש כזה במבנה. כמו כן, ניתן לחבר אליהם תאורה מעשירה.

עלויות תאורה כיום אינן יקרות כלל ותוכלו לאתר היקף רחב של מתקני תאורה מענגים אשר יתנו תאורה נהדרת בכל שעות היום.

אם לוקחים את הכל בחשבון עיצוב מחדש ושיפוץ של כניסה לא צריך לכלול עלות עצומה, אך אז ביצוע מתאים ומתמזג עם חומרים וגוונים בהתאמה אישית יכול לגרום לחדר הכניסה שלכם להיראות חדש ומרענן.

איטום שיפוץ בניין משותף – ולחות

בין המרכיבים הידועים ביותר המשפיעים על עמידותו של הבניין הם ההשפעות הפוגעות של לחות או מים על מבנים. כניסה של רטיבות וזליגת מים למבנים מספיקים כדי לגרום נזק אדיר, בתוך חללי הדירות.

נזקי מים מוצגים בפגיעה בקירות ובגגות המבנה והם אחד הנושאים שכל קבלן חידוש בניינים בניין נדרש לבצע. נזק מים בחלל בתוך הדירות הוא רב, כולל פגיעה בחלקי הטיח ושכבות הציפוי ופגיעה בברזל, מה שגורם ליציקות להתרחב ולהתנתק מקירות ומעטפת הבית, מה שעלול להוות איום על התושבים בבית.

יצרנים רבים חוקרים ללא הרף וזאת בכדי לגלות חומרים חדשים בתחום היתרונות של תכנון ופיתוח מבניים ומחפשים טכניקות מהימנות. לבדיקה זו במציאת סידור נמשך והגנה מפני תנאי אקלים משתנים ונטייה לחומרים אשר ביכולתם למנוע חדירות מי גשמים לחלל הבית.

שיפוץ בניין משותף – תחזוקת גגות

הרוב המכריע של גגות המבנים הישנים נעשו בטכניקת הזפת ומעלהם שכבת סיד. טכניקה זו הוכרה לשימוש לפני שנים רבות קודם לכן ואף היום ממשיכים לתקן ולא לבצע נחדש.

זפת חם היה בשימוש בחידוש המבנה והשתמשו בו מכיוון שהמחיר הזול ובכדי זה היא הייתה המסלול הראשי והמוכר באותה נקודה.

תיקון גגות זפת

תיקון גגות בטכניקת זפת חמה לאורך זמן בעייתי. טכניקה זו מסתמכת על הצורך לשמור על עקביות על גג המטופל. ברור שגם כאן דרך ההוצאה לפועל תלויה בין מומחה אחד לאחר ,ולכך יש משמעות מדהימה וההגנה על הגג מפני הפרעה במים היא השפעה של מיומנות וניסיון מוכחים.

גגות רבים נמצאים במצב של שחיקה בבסיס עוד לפני החלת החומר, וגם כאן מצב היסוד הוא קריטי. טכניקה זו לקיבוע גגות בזפת חמה היא פחות יקרה וברור שחשוב להעריך את שיעור העלויות הקשורות לתחזוקה לאורך כל השנים.

שיפוץ בניין משותף – יריעות ביטומניות

תיקון גגות המשתמשים באסטרטגיית היריעות הביטומניות הוא יקר יותר ובלתי צפוי יותר בטענה שיש דוודים שמקשים על ביצוע אשר גורם להרחבת שעות העבודה. עלות החומר יקרה משמעותית בעת ובעונה אחת. בניינים משותפים שנבנו מחדש נוטה לאסטרטגיה זו על רקע טכניקת הזפת החם, על חוסן הגג לאורך שנים רבות יותר מזפת חמה וכתוצאה מכך חיסכון בעלויות שוטפות. שחזור בניין משותף יתן מענה לתיקון הנזקים שעלולים להיגרם לתושבי המבנה.

חומרים אטומים לתנאי האקלים

שיפוץ מעטפת מבנה חייב להיות עם חומרים אטומים ועמידים לתנאי האקלים.

חומרים בטוחים לאקלים יהיו חומרים שיכולים להדוף רטיבות מבלי להיפגע, בכדי לשמור על הרטיבות שלא לחדור אל מחיצות המעטפת החיצונית או גגות המבנה. הניסיון שלנו הוכח ועבד בהפחתת הפרעות וכניסות מים לבית משותף.

חומרים חזקים אלה הם תרכובת של מינרלים נפוצים אופייניים ללא חומרים סינתטיים בשום אופן. כמו כן, לצד ניצול המידע העצום שאספנו לשחזור מבנים לאורך כל השנים בתערובות השונות, אנו מבטיחים הישגים מוחלטים בכל הנוגע להגנה מפני תנאי האקלים בישראל ולתנאי מזג האוויר האלה יש השפעה נכרת על מצב הבניינים בישראל.

ביצוע עבודות שיפוץ בניינים במיוחד ביחס למעטפת החיצונית של המבנה, יחד עם החומרים המותאמים הם תוצאה של חוזק הארוך של התיקונים או תוך תכנון מחדש של מעטפת מבנה כללי.

עלויות – שיפוץ בניין משותף

ההוצאה של חידוש ציפוי המבנה האופייני נקבעת על ידי גבולות שונים.

מצב המבנה: ההוצאה נשענת על התיקונים החיוניים, למשל קילוף הכיסוי החיצוני, למשל, טיט, שיש ,אבן, פסיפס ועוד ציפווים שנשחקו עם הזמן ומהווים איום וסכנה ממשית על דיירי הבניין.

האם הברזל בקטעי המבנה חלוד וגרם לבטון להתנפח בגלל האקלים, מה שמביא לנזקים עצומים בשלד הבית המשותף.

ככל שהמבנה ישן יותר, כך בדרך כלל הוא דורש תיקונים מרובים ויקרים יותר.

מספר הקומות: כמות הקומות משנה משמעותית מהטעם שככל שכמות הקומות גדולה יותר, כך שטחי הבניין ראויים לחישוב ואיתם כמות התיקונים.

אזור הבניין הדורש טיפול: אם יש צורך לתקן רק מספר מוגדר של אזורים בכדי לסלק את הסכנות, העלות תהיה מועטה, אך כמובן זה לא נכון להיתייחס לעלויות מבלי להבין מה הבעיה אשר מצויה בבניין המדובר ויש להיתייחס בזהירות. רק לאחר בדיקה של קבלן חידוש בניינים מומחה, יהיה ניתן להעריך את העלויות המדויקות.

עלות שיפוץ בניין משותף

עלות שיפוץ בניין משותף, בית עירוני בן ארבע קומות הדורש צביעה של כל החלקים החיצוניים של המבנה וקיבועם, ההוצאה יכולה להיות כ -70,000 שקל.

הבעיות שיכולות להיגרם בגלל שיפוץ לקוי יכולות ליצור פגיעה בכמה נקודות.

נושאי מים אשר נכנסים לחלל הפנימי בגלל ציפוי לקוי עלולים לפגוע במסגרת המבנה הכללית וכמו שכבר הסברנו לפני, יש חשיבות רבה למהירות הטיפול למניעת הזנחה אשר תעצים את הנזקים ותעלה את מחיר התיקונים לשיפוץ הבנינים.

עצירה מוקדמת של מים שומרת על המבנה. פעולה כזו יכולה להשפיע באותה מידה על החלקים הפנימיים של המבנה שעלולים להיפגע מכניסות של מים פנימה.

על אף בעיות הרטיבות, המראה החיצוני של ציפוי המבנה עלול להיפגע בגלל תכנון מחודש חסר אונים, בדיוק כמו הערכת הדירות כראוי.

יציבות חומות הבניין – שיפוץ בניין משותף

• מודל נוסף בו ניתן צו מבנה מסוכן הוא כאשר יש חשש כי חומות המבנה יקרסו בגלל סחף של מים אשר יכולים להוות מעמסה על חומות המבנה.

כמובן יש צורך לבחון את המצב ולהחליט האם צריך להרוס את כל מערכת הגדרות מבטון או בלוקים, או לבצע חיזוק בנקודות מסויימות בכדי למנוע קריסה על עוברים ושבים.

עיבוי עמודים – שיפוץ בניין משותף

מודל נוסף הוא בגלל חוסר במהלך בנייה ופיתוח המבנה, תקינות המבנה בזמן רעידות אדמה – (תקן ישראלי 413).

מבנים רבים עד שנות השמונים תוכננו באופן פרודוקטיבי ונבנו ללא דאגה או מחשבה של איום רעידות אדמה.

עמודי התווך של המבנים המסוכנים הם דקים ואינם מעובים וחסרים. על פי המבנים המתוכננים כיום, וכך יש חשש לאמינות המבנה המסוכן במהלך רעידות אדמה.

יש לכסות ולעבות את חלקי עמודי המבנה בבטון מזויין ולהביא לחיזוקם ובדרך זו לגרום לפינוי בקשת מבנה מסוכן של עיריית תל אביב או כל רשות אחרת בעיר מגורכם.

שיפוץ בניין משותף – תהליך התישנות

בתים רבים נמצאים בתהליך מואץ של התישנות ויש צורך חובה לטפל בהם בתוך פרק זמן הנדרש. לרוב מדובר בתשעים יום.

חלקים של טיח ובטון נופלים בפאטיו או באזורים ציבוריים, מה שמסכן את ההרמוניה הציבורית, מה שמאפיין את המבנה כמבנה מסוכן.

במבנה זה יש צורך בחידוש הרכוש המשותף בכדי לבטל את בקשת המבנה המסוכן.

בנקודה שבה מופיע מהנדס שרואה את הסכנות, נרכשת בקשה (צו 3) המכשיר את הבעלים להתמודד עם הסיכון. יש צורך להתקשר עם קבלן מסוכנים כדי לבטל או לשפץ ולהסיר את הסיכונים. .

שיפוץ בניין משותף תל אביב

העיר תל אביב היא עיר של חלומות. העיר היא מקום שמתמלא כתפאורה של, סרטים, ואפילו את מוחו היצירתי של האמן. תל אביב ידועה בפאר שלה. העיר נותנת תצוגה לערים אחרות בישראל.

מספר עצום של אנשים גרים בתל אביב. עם אוכלוסייה כה עצומה, ישנם אינספור מבנים פרטיים. בלי קשר להוצאות החיים המשמעותיות, העיר היא מוקד העסקים והמסחר. זה מרמז, ללא קשר, אנשים ימשיכו להגיע למקומות בהם הם מוצאים הזדמנויות עיסקיות וחיי עיר מרכזית.

בכל מקרה, המבנים הללו רובם כבר ישנים מאוד ויש צורך לשפץ חלק ניקר מהבניינים ולא משנה אם זה בניין מסחרי או בניין משותף פרטי.

אנו בא.מ.צ בעלי ניסיון עצום, ויש לנו מומחיות ענפה בתחום זה. הדורש מידע ויכולות מתאימים בכדי לתת מענה ותשובה לדיירים החיים במבנה.

ההבחנה באופי העבודה

עיצוב מחדש של מעליות ומדרגות

מדרגות ומעליות של מבנים ישנים ברחבי העיר הן במצב של ריקבון ואינדיקציות של אופי מיושן שגורמות מדי פעם פוגעות בשיגרה בחיי היום יום. .

שיפוץ איכותי מוערך על ידי איכות ורמת הביצוע בפועל של מתקין המעלית, בין אם זה על ידי בחירת הדגם המשובח והנכון אשר יפריד בין המבנה ואף יגדיל את שוויו.

ניתן להצטרף למרכיבי חיפוי או ציפוי במעגל הסידור של שחזור בניינים, ועל ידי בחירת חומרים נכונים אשר תביא איכות חיים גבוה.

המדרגות שלך תופסות תפקיד משמעותי בביתך – הן בשגרה היומית והן כגישה לנוע כשימוש אמיתי של שימוש רגיל. מדרגות מיושנות יכולות להיות מפגע עיצובי נורא, במיוחד כשיש אורחים.

שיפוץ בניין ישן

שיפוץ בניין ישן חייב להיות מתוכנן היטב ומבוצע על ידי קבלן שיפוץ בניינים.  לרוב מדובר בבניין שנבנה לפני עשורים רבים ובעקבות בלאי במעטפת החיצונית של הבניינים החלו להופיעה עם השנים סימני התיישנות אשר התחזקו עם הזמן ונהפכו למסוכנים.

שיפוץ ושיקום הם מושגים הכפופים לתנאים הכלליים של אחזקה ותיקון בניינים ישנים.

אנו בענף שיקום מבנים פנים וחוץ, עם ניסיון של מעל ל – 30 שנה . מומחים בטיפול במפגעים בטיחותיים בשיטות חדשניות החוסכות לכם זמן וכסף. 

שיפוץ מבנים ישנים לפי שלבים

קונגרס הינה החברה היחידה אשר פועלת עצמאית ללא קבלני משנה . כל העבודה מתבצעת על ידי צוות העובדים המיומן שלנו.

א.מ.צ – בניין חדש

 • צוות עובדים מיומן נותן לכם שקט נפשי וביטחון.
 • צוות העובדים שלנו נותן לכם ביטחון בכל הנושא של לוחות זמנים ביצוע ללא עיקובים
 • צוות עובדים קבוע ולא מתחלף יידע לגשת לבעיות השונות במהירות ויעילות על סמך הניסיון הרב שצבר בשיפוץ מבנים משותפים.
 • צוות עובדים קבוע – עבודה מסודרת ונקייה.
 • צוות עובדים מוכשר יידע לפטור בעיות אשר מתגלות תוך כדי עבודה וייטפל בהם במהירות וביעילות ללא עיקובים
 • צוות עובדים קבוע נותן לכם הבטחה לשיפוץ מקצועי עם אחריות אמיתית.
 • אין עיקובים של קבלן משנה שצריך להגיע מרחוק מדרום הארץ או הצפון ובכך אנו מייעלים את העבודה לעמידה בלוחות זמנים.
 • צוות עובדים קבוע מבין אחד את השני ויודע לעבוד כקבוצה אחת חזקה היודעת לייצר פטרונות יציבים על ידי שימוש בטכנולוגיה.
 • ביצוע מהיר של צוות עובדים מיומן חוסך לכם עוגמת נפש על ידי טיפול מהיר ומקצועי.
 • תיקון ליקויים בטיחותיים צריך להיעשות על ידי הטובים בענף שיפוץ בניינים משותפים להבטחת איכות התיקונים והעמידות לאורך זמן ארוך מאוד.
 • חיסכון בכסף עקב ביצוע מהיר – פחות ימי עבודה פחות כסך לדיירי הבניין.

שיפוץ בניינים – קונגרס

קבלן חידוש בניינים מסוכנים מומחה בעל ותק וניסיון רב בטיפול במפגעים  בטיחותיים ואסטטיים, ידע לגשת לבעיה במהירות האפשרית וללא עיקובים מיותרים, בצורה הנכונה ביותר למען הבטחת שלום הציבור והדיירים במבנה המשותף.

כל בניין מייצג משימה חדשה, שיש לגשת אליה בנפרד. על מנת להיות מסוגלים לבצע שיקום מוכשר יש צורך בקבלן בעל ידע וניסיון של מעל ל30 שנה .

מבנה משותף אשר מתחייב לבצע בו סידרה של תיקונים לצורך תהליך חידוש בניין מסוכן, יכול וצריך להיקבע על פי שני פרמטרים העוסקים בנושא החשוב והוא נושא העלויות בכל נושא ואף בנושא איטומים.

שיפוץ מבנה ישן – שאלות נפוצות

השאלה הראשונה שאנו נתקלים בה היא השאלה החשובה אשר עוסקת בנושא ההוצאה הכספית. ניתן לבצע תיקונים רק בנקודות מסוימות אשר התקבלו בדוח המהנדס של הרשות המקומית.

מצד שני, ניתן לבצע תיקונים נרחבים יותר לצורך שיפוץ חזיתות המבנה.

תנו למומחים שלנו לטפל בבעיה – א.מ.צ למעלה מ-30 שנות וותק בענף הבנייה והשיפוצים

מהם המפגעים האופייניים – שיפוץ מבנה ישן

 • חלקי טיח אשר ניתקו באזורי מעטפת המבנה החיצוני של בית משותף
 • חלקי בטון אשר סדוקים בעמודים ובקורות הבניין המשותף
 • ברזלים עם סימני קורוזיה – ברזלי זיון חלודים המצריכים טיפול מיוחד למניעה והגנה ועצירת התהליך
 • חומות וגדרות בתים משותפים מהווים סכנה בעקבות התמוטטותם
 • קריסת קירות במהנים משותפים
 • עמודי בניין משותף סדוקים וחלשים – טיפול ומניעה
 • עמודי בניין לא תקניים בפני רעידות אדמה – מחייב טיפול ויישום עיבוי עמודים לפי מכון התקנים הישראלי
 • ציפי מעטפת חיצונית ניתק מהתשתית כגון אריחים ,שיש, פספס ..– סכנה בטיחותית גבוהה
 • בורות שנפערו בחצרות
 • עצים קורסים
 • מומחה איטום
 • מרפסות חלשות המצריכות חיזוק מרפסות מקצועי ובטיחותי
 • פרגולות הנוטות לקרוס
 • ציפוי המעטפת החיצונית כגון שיש , פספס, אריחי קרמיקה ועוד…
 • קירות מבנים נוטים לקרוס
שיפוץ מבנה ישן
שיפוץ מבנה ישן

חידוש מבנים – קונגרס

שיפוץ בניינים בבתים ישנים אלה, ניתקל לעיתים בקשיים מצד דיירים המונעים את האפשרות ודוחקים את הטיפול לרוב ממניעים של סכסוכים בין שכנים או בעיות תקציביות  אשר גורם לבניינים אלו להיכנס להליכים מנהליים מול רשויות החוק בישראל.

חידוש בניין – קונגרס

למרות הבעיות הרבות הקיימות במגורים בבניינים ישנים הזקוקים וחייבים לעבור תהליך הקרוי שיפוץ בניין או חידוש מעטפת בניין משותף, מחדל זה גורם לאנשים לגור בפחד מאחר והם מצויים בסכנה ממשית יום יומית בשטח חצרות הבניין שלהם אשר בבעלותם הקניינית ובניינים אילו חייבים לעבור תהליך שיפוץ בניין משותף להסרה וטיפול במפגעים.