חיזוק בניין – חיזוק מבנים ישנים

חיזוק בניין יכול להתבצע בדרכים שונות, תלוי במידת ההרס של הבסיס, החומר וגורמים רבים אחרים. בנוסף, לסיבה של כשל מבני אין משמעות רבה. היסוד מוגן מפני בליה במהלך בליה כימית ופיזית של היסוד בעת חיזוק בניין , כאשר תהליכי הבליה מושפעים מבנייה שטחית ואין סדקים ביסוד. ככלל, זה קורה אם התשתית עשויה לבנים או חצץ, בעלי עמידות ועמידות נמוכים במים.

חיזוק בניין
חיזוק בניין

חיזוק יסודות לבית פרטי

בליה כימית יכולה להתרחש ביסודות בבתים פרטיים כאשר המלט או התוסף לבלוק הקשר אינו עמיד בפני השפעות סביבתיות קשות.

כדי להחזיר את פני היסוד בבית פרטי, (טיח טיט מלט) על משטח הצד (שהוכן) שניקה את היסוד או נשרט על רשת פלדה קבועה למשטח הצד שלו.

אם תהליכי הבליה כיסו את התשתית בעובי מלא, יש צורך לעגן, ובכך לחזק את התשתית הקיימת, או לחזק את התשתית בעזרת מהדקים, ולהשיב את יכולות הנושא של הקרן.

חיזוק בניין – עמידות בגלל התרחבות

שיטה חיזוק בניין זו די מורכבת ליישום במו ידיהם, אך אנשים רבים מסוגלים לפתור בעיה זו. היחידה היא כרית בטון מזוין המשמשת כתמיכה לקרן. קודם כל יש צורך לסמן כל 2.5-3 מטר, לחפור את האדמה משני צידי הבסיס ומתחתיה.

יש להניח אותו מתחת למגהץ המחוזק, לשפוך אותו בתמיסה שיש לחלק אותה באופן שווה ולהסיר בועות אוויר. תהליך זה ידרוש ויברטור לבטון. בצדדים יש להרים את הקערה כ- 15 ס"מ מעל הבסיס.

חיזוק בניין משותף

חיזוק היסוד בשיטה כמו הזרקה הוא אחד החדשניים ביותר. כדי ליישם שיטת חיזוק בניין זו נדרש ציוד מיוחד. מהות הטכנולוגיה נעוצה בעובדה על ידי מכשיר קידוח בקוטר 16-24 ס"מ נקדחות בזוויות שונות (כ 45) מצדדים שונים בתשתית, והקוטר נבחר בהתאם לתנאים של עומק הקדחים משתנה עם תכונות האדמה. לחיזוק אמין יותר של בסיס הבית, מומלץ לחפור בשכבות אדמה מוצקות. לאחר מכן, החורים נסגרים בתמיסה.

עיבוי עמודי בניין

עיבוי עמודי בניין בחורים הסגורים בתמיסה, מניחים חומר הזרקה לחיזוק. בלחץ של 1-3 באר, יוצקים עליו תערובת מלט או בטון. תהליך זה מכונה "בדיקת לחץ באר".

כתוצאה מכך נדחסת האדמה ונפח הערימה גדל ב5-10%רוויה של האדמה במלט או בטיט בטון מאפשרת מילוי חללים ונקבוביות, מחזקת אזורים חלשיםואילו, פתרונות קפואים מעמיקים את היסוד ותורמים להגדלת כושר הנשיאה.

חיזוק בניין

כתוצאה משימוש בשיטה שלעיל, אתה מקבל:

 • חיזוק האדמה מתחת לבית.
 • חיזוק נוסף של התשתית עם ערימות בטון מזוין.

שימוש בטכנולוגיית אשר קיימת אצל קבלני שיקום מבנים מיומנים, היא אפשרות אידיאלית לשיקום בסיס בית לבנים.

חיזוק יסודות לבית פרטי

 • הרכב להנחת בטון או טיט
 • מלט, חצץ וחול.
 • את חפירה.
 • חיזוק יסודות לבית פרטי

היסוד מתחזק בשני שלבים: בהתחלה, העבודה מתבצעת מצד אחד של הבסיס ולאחר שבוע בלבד הוא מועברת לצד השני. הפסקה זמנית כזו מאפשרת לחזק את המבנה עד למקסימום.

על האזורים שיילכדו להיות באורך של לפחות 2.5 מטר. נחפר תעלה ברוחב 2 מ 'ובעומק 1.5 מ', מנקים את יסודות הבניין מהאדמה ואוטמים סדקים בעומק של כ -1.5 ס"מ.

שיקום עמודי בטון נעשה על ידי הכנת תמיסה של בטון, ומלט, חול, חצץ ומים ובאקדח תותח המונח על התשתית, וכך ממלאים את כל הסדקים והחורים.  חיזוק בשימוש בטכנולוגיית התזה היא אחת ממערכות החיזוק האופטימליות, מכיוון שהיא מגדילה משמעותית לא רק את עמידות הבסיס, אלא גם את חוסר היעילות שלו מלחות.

ישנם תנאים שבהם קידוח חורים אינו אפשרי בשל מאפייני האדמה, מצב הבית או איסור העבודה המלווים ברטט ורעש. במקרים כאלה מתרגלים את המכוונות. חיזוק היסוד של בית לבנים יכול להיעשות רק בעזרת  שיטות בשימוש בטכנולוגיה במידה ולא ניתן לקדוח.

מופעל על ידי גאות ושפל – חיזוק מבנים ישנים

לשיטת חיזוק מבנים ישנים הזו מופעל על ידי גאות ושפל יש קשר עם התשתית, עשויה חצץ או לבנים.

פעולה חיזוק בניין

 • נעשה שימוש ביציקות בטון מזוין במקום מסגרת העשויה מחיזוק. יש להתקין אותם משני הצדדים וללחוץ עליהם כך שחלקו העליון של הקיר לא ייגע, והתחתית תהפוך.
 • לאחר מכן, יהיה עליכם לאבטח את המבנה בעזרת שקעים וזיווגים, ולחפור תעלות עם אחיזה של עד 2 מטרים.
 • החלל בין העיקול לקיר מלא בטיט.

חיזוק תקרה קיימת

השיטה מורכבת מבנייה לאורך הבסיס הישן של בטון מזוין או בטון מזוין המחובר לבסיס הישן על ידי חפירת תעלות בקרקע והנחת קורות או חיזוק בטון מזוין. חיזוק תקרה קיימת מגדיל מאוד את יכולת הנשיאה של הקרן, ובעקבות הגידול באזור התמיכה, טיוטת הבניין מצטמצמת. קטעי בטון מזוין מחולקים למבנים רחבים ואנכיים. בכלוב המתרחב הקרקעית מוקרנת מחוץ לגבולות קו המתאר הראשי של הקיר במרחק שווה לעובי.

התקנת קטע הבטון המזוין מתבצעת בסדר הבא:

 • לאורך היקף היסוד נחפרת תעלה חיזוק בניין ברוחב 2-5 מטר ושווה לעומק התשתית.
 • התשתית מנוקה מאדמה ונקדחים בה חורים למוטות חיזוק בדוגמת לוח שחמט.
 • מוטות בקוטר של 15-20 מ"מ נדחפים לחורים אלה כך שהם יופיעו מקיר הבסיס 20-25 ס"מ.
 • בקצות המוטות נוצר מבנה של שתי חיבורים של החיזוק, בו קבוע הפח על ידי ריתוך, המשמש כתבנית למזיגת בטון.
 • בתוך הטפסות נשאב פתרון החוצה, לאחר התקשות התעלה שנחפרה לאורך ההיקף מכוסה באדמה.

חיזוק יסודות לבית פרטי

בסיס היסודות של מרבית הבתים הפרטיים הוא סוג הרצועה. המאפיינים של בסיסים אלה הם בעלי היכולת הטכנית לחרוג מקומית מהעומסים המותרים על פי התקנים. סוג זה של יסוד מסוגל להתמודד עם נפיחות מקומית של האדמה. כל סוגי היסודות בנויים על לוח אבן., חיזוק יסודות לבית פרטי חשוב בכדילעצור את התהליך הזה בזמן.

חיזוק תקרה קיימת

בהליך חיזוק תקרה קיימת נקדח חור בזווית של 35 ° בסמיכות ישירה לבסיס. עומקו צריך להגיע לרמת הבנייה הנפחית. לאחר מכן מניחים חור בחור שקוטרו שווה ל- 150-200 מ"מ. בעזרת צינור ממלאים את תמיסת הבטון בתכולת מלט נמוכה ובתכולה גבוהה של אבן כתושה או חצץ (בטון חימר).